м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

З 21 березня по 17 квітня триватиме Акція «Відновлюємо ліси разом»!

З 21 березня по 17 квітня триватиме Акція «Відновлюємо ліси разом»!

Ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату, сприяють підтриманню збалансованого газового складу повітря, захищають річки і озера від обміління, не дають весняним паводкам розмивати ґрунти.

На шістнадцятій сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, що відбулася в листопаді 1971-го року, держави-члени організації висловилися на підтримку проведення щорічної акції «Всесвітнього дня лісового господарства», яку погодилися проводити 21-го березня. Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної Асамблеї №A/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів.

Основне завдання міжнародного дня лісу – підвищити обізнаність жителів планети про значущість лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту, відтворення та відновлення.

У цей день у багатьох країнах світу проводяться різноманітні заходи, спрямовані на захист лісів і зелених насаджень. У багатьох країнах світу разом з Міжнародним днем лісу відзначається також День дерева.

Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом із фахівцями галузі!

З 21 березня по 17 квітня триватиме Акція Державного агентства лісових ресурсів України «Відновлюємо ліси разом»!

Мета Акції - Покращення комунікації представників лісової галузі з суспільством, підвищення іміджу професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, покращення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

Терміни проведення Акції:

Початок: з 21 березня, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/67/200 як Міжнародний день лісів. У 2021 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту».

Закінчення: День Довкілля, який щороку проводиться в Україні в третю суботу квітня.