м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Щодо сплати податків після реформи лісової галузі

Щодо сплати податків після реформи лісової галузі

До Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства від ОТГ надходять питання щодо реформування державних підприємств, особливу стурбованість в ОТГ викликає сплата податків до місцевого бюджету.

Наголошуємо, що реформуванню шляхом укрупнення підлягають державні лісогосподарські підприємства, а лісництва отримують більшу самостійність.

Роз’яснюємо, що всі місцеві податки та збори, які на даних час платять державні підприємства Запорізької області після реформування будуть сплачуватись так само як і раніше до бюджетів ОТГ.

Згідно чинного законодавства, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі сплачується за місцем знаходження лісової ділянки. Також, згідно листа-роз’яснення Державної фіскальної служби України від 27.03.2019 №10278/7/99-99-13-04-04-17 ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету ОТГ, а саме: «…якщо юридична особа створює виробничі структурні підрозділи із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідних контролюючих органах за місцезнаходженням таких об’єктів та перераховувати податок на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу».