м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Рятувальники ДСНС та лісівники Запорізької області провели спільні навчання

Рятувальники ДСНС та лісівники Запорізької області провели спільні навчання

В Олександрівському лісництві державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» 28 квітня 2021 року пройшли спільні навчання рятувальників та лісничих. Були відпрацьовані навички гасіння низової та верхової пожежі у лісистій місцевості. Такі тренування проводять щорічно. Вони є основою навчання особового складу та відпрацювання взаємодії рятувальників з представниками лісового господарства.

У Запорізькій області вже розпочався пожежонебезпечний період. Погодні умови стають сприятливими для широкого розповсюдження вогню територією у разі загоряння. Тому такі тренування є надзвичайно важливими, адже у підсумку дозволяють швидше та ефективніше приборкувати полум’я.

Окрім безпосередньо пожежних тренувань, лісівники влаштували майстер-клас з розкладання безпечного багаття під час відпочинку. Насамперед необхідно обрати місце для майбутнього вогнища. Для цього найкраще підходить галявина, розташована на безпечній відстані від насаджень. Надалі потрібно підготувати цю ділянку для розпалювання багаття. Мінералізована смуга допоможе створити бар’єр. Він необхідний для того, аби вогонь не розповсюджувався місцевістю і не спричинив пожежу. Після підготовчих робіт можна безпосередньо розпалювати багаття. Лісівники застерігають не використовувати для цього легкозаймисті речовини. Пропонують взяти сухий папір та покласти між гілок, аби вогнище розгорілося. Також полумʼя потрібно правильно і загасити.

А ще і рятувальники, і лісівники закликають бути уважними та обережними під час відпочинку на природі і не наражати себе на небезпеку.