м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Про рух справ про лісопорушення та браконьєрство

Про рух справ про лісопорушення та браконьєрство

    Державною лісовою охороною підприємства постійно здійснюється робота з охорони лісового фонду та мисливських угідь від випадків порушень природоохоронного законодавства. З початку 2020 року співробітниками ДП «Запорізьке ЛМГ» проведено 83 відповідних рейди, під час проведення яких складено 26 адміністративних протоколи на порушників лісового та мисливського законодавства, накладено 8568 грн. у вигляді штрафів,  розраховано заподіяної шкоди в сумі 17 138 грн., з них відшкодовано  4445 грн. Щодо невідшкодованих збитків справи направлені в правоохоронні органи для примусового стягнення. Варто зазначити, що типовими порушеннями  в сфері лісового господарства були незаконні рубки дерев на ділянках, які знаходяться в постійному користуванні підприємства та в захисних насадженнях інших користувачів, засмічення лісу відходами, перевезення незаконно зрубаних дерев  тощо.

    Під час рейдів з охорони мисливських угідь складено 14 адміністративних протоколи на порушників правил полювання, виявлено та знешкоджене 65 браконьєрських петлі, виставлених браконьєрами з метою незаконного добування тварин. Сума накладених штрафів склала 1428 гривень, всі штрафи стягнуті. Найчастішими випадками порушень вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» є полювання в заборонених для цього місцях, без дозволу на добування тварин та інших документів на право полювання, в заборонений час.

    Також працівниками державної лісової охорони оформлювалися матеріали щодо самовільного захоплення земель державного лісового фонду (незаконне використання). Акти огляду та відповідні матеріали були направлені до відповідних установ. Всього було направлено матеріалів стосовно порушення меж державного лісового фонду на 31 ділянку загальною площею 55,76 га на підставі направлених матеріалів прокуратурою наразі подано 6 позовів до суду з них 2 кримінальні, готуються ще 4 позови щодо повернення земельних ділянок в державну власність, 2 ділянки сумарною площею 4 га за рішенням суду було повернуто в державну власність.