м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Попередження! Протипожежна безпека!

Попередження! Протипожежна безпека!

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших, що вирішуються працівниками лісогосподарської галузі. Значному підвищенню пожежної небезпеки сприяє постійне зростання рекреаційного навантаження на ліси. ДП «Бердянський лісгосп» систематично проводить профілактично-роз’яснювальну роботу з населенням стосовно дотримання вимог пожежної безпеки у лісах, виявлення порушників цих вимог і притягнення їх до адміністративної відповідальності. Пожежна небезпека в лісових масивах посилюється під впливом людського фактору та погодних умов навесні та в кінці літа. Понад 98 % пожеж виникає з цієї причини. Головною причиною лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісових масивах у період високої надзвичайної пожежної небезпеки та випалювання рослинності на сільгоспугіддях.

 

Гасіння лісових пожеж на початковій стадії здійснюють пожежні наглядачі підприємства,активну участь у гасінні пожеж бере і лісова охорона підприємства. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації в період високої пожежної небезпеки до гасіння лісових пожеж залучаються підрозділи ДСНС, облдержадміністрації та інші органи в межах їх компетенції.

 

Державна лісова охорона попереджає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у лісових та паркових зонах. Самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших залишків рослинності є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

 

Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як навколишнього середовища , так і для вашого життя і здоров’я.