м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Підсумки пожежонебезпечного періоду

Підсумки пожежонебезпечного періоду

Починаючи з липня місяця 2020 року на території Запорізької області встановилась суха погода з високою температурою повітря. Як наслідок тривалий час переважав надзвичайний клас пожежної небезпеки. На 01 листопада 2020 року в лісовому фонді підвідомчих лісогосподарських підприємств виникло 39 випадків лісових пожеж на площі 30,1 га.

В державному підприємстві «Бердянське лісове господарство» сталося 9 випадків лісових пожеж на площі 11,1 га, в державному підприємстві «Запорізьке лісомисливське господарство» - 4 випадки на площі 1,67 га, в державному підприємстві «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» - 22 випадки на площі 15,4 га, в державному підприємстві «Мелітопольське лісове господарство» - 4 випадки на площі 1,91 га. На територіях державного підприємства «Пологівське лісомисливське господарство» в 2020 році не сталося жодної лісової пожежі.

Лісогосподарськими підприємствами області влаштовано 969 км мінералізованих смуг, проведено 9826 км доглядів за мінералізованими смугами, що становить 103% та 117% від планових показників. Для обмеження в'їзду в лісові масиви перекрито 105 позапланових лісових доріг.

З метою попередження виникнення лісових пожеж посилена профілактична робота лісової охорони серед населення. Проведено 662 виступи в засобах масової інформації, виставлено 160 одиниць наглядної агітації. Проведено 245 рейдів по виявленню  порушників правил пожежної безпеки в лісах.  

Щоб попередити лісові пожежі, лісогосподарські підприємства надають допомогу в гасінні пожеж на території інших землекористувачів.