м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

На Запоріжжя стартував проект з відновлення екосистеми "ЛІСИ ГРОМАДИ"

На Запоріжжя стартував проект з відновлення екосистеми "ЛІСИ ГРОМАДИ"

На території Крутоярівського лісництва вирощують саджанці. Поки що вони схожі на звичайну траву, але насправді – це сосни, висаджені в травні. Зараз на території 5-х лісництв ростуть 40 тисяч сіянців сосни кримської. Їх планують висадити територіями області, у тому числі й у рамках проекту «Ліси громади». Сосни в лісництві зростатимуть кілька років, а потім їх пересадять вже на постійне місце. Окрім цього, автори екологічного проекту планують приділити чималу увагу питанням еко-виховання.

У лісництві сподіваються, що перші деревця досягнуть стандарту для висадження вже цієї осені. Проект планують реалізувати за кошти благодійників. А це – зелена зона поряд зі ставком у Широківській громаді. Саме тут висадять перші молоді деревця. Більшість землі навколо розорано під сільгоспугіддя. Екологи наголошують, наразі саме зелені насадження на вільних територіях вважають найбільш ефективним захистом від ерозії ґрунту та несприятливих природних явищ.

Окрім екологічної функції зелені насадження мають виконувати реабілітацію у різних її видах, додають фахівці. Надалі можливість заліснення також розглядають у селі Петропіль.

Матеріал - Телеканал Z