м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Лісорозведення

Лісорозведення

Лісогосподарські підприємства Запорізької області проводять лісокультурну діяльність в 2-х напрямках – одним з яких є лісорозведення.

Лісорозведення передбачає створення захисних лісових насаджень на непридатних для використання в сільському господарстві (яри, балки, піски), та на деградованих і малопродуктивних землях, галявинах і пустирях, рекультивованих землях.  Це створення суцільних лісових масивів та смугових, куртиних штучних насаджень різної площі. Створення лісових насаджень на землях,  вільних від пеньків і коріння дерев, дає змогу механізувати цей процес.

Видовий склад деревних та  чагарникових порід для лісорозведення диференціюють залежно від лісорослинної зони, типів лісорослинних умов та ґрунтів. Для наших умов Степу основними видами для лісорозведення визначені такі породи:

- сосна звичайна, сосна кримська, дуб звичайний, дуб червоний, ясен звичайний, ясен зелений, клен гостролистий, клен польовий, абрикос, шовковиця, робінія(акація біла), тополя, чагарники.

      Садивний матеріал, для створення лісових культур,  вирощують із насіння, зібраного з постійних лісонасінневих  ділянок та спеціально створених насіннєвих плантацій.  Зібране насіння висівається у лісових розсадниках, які є у достатній кількості на підприємстві або безпосередньо у грунт  на виділену для цих цілей площу.      Землі для лісорозведення виділяються в порядку, встановленому земельним законодавством.      Ділянки, виділені  під  заліснення,  обстежуються  на  зараженість  ґрунту шкідниками  коріння.
      Садивний і посівний матеріал перед садінням і висіванням, у разі потреби, обробляється речовинами для захисту від підсихання, шкідників і хвороб та підвищення приживлюваності і прискорення росту.
      Садіння та висівання  лісових культур проводять у строки, що забезпечують їх високу приживлюваність і збереженість.