м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Лісівники Запорізької області готові до реалізації новорічних ялинок!

Лісівники Запорізької області готові до реалізації новорічних ялинок!

    Напередодні новорічних свят підпорядковані лісогосподарські підприємства планують реалізувати новорічні ялинки в кількості 11000 штук.

    Порівняно з минулим роком вартість новорічної ялинки значно не зросла і залежить від висоти дерева. Орієнтовна середня ціна по лісогосподарських підприємствах за погонний метр висоти новорічної ялинки становить 95 гривень, в минулому році ціна за погонний метр становила 89,0 грн.

    Крім цього, лісогосподарські підприємства при проведенні лісогосподарських заходів у лісових насадженнях чи в плантаціях заготовляють комплекти новорічних гілок (у комплекті 5 гілок довжиною від 0,5 м до 1,0 м), середня ціна якого становить 80,00 гривень.

    Також підприємства області в передноворічний період реалізовують саджанці сосни кримської з закритою кореневою системою.

    Заготівля новорічних ялинок дозволяється на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок або одночасно із проведенням визначених лісовпорядкуванням рубок догляду. Виділення лісових ділянок для заготівлі новорічних ялинок проводиться відповідно до Лісового кодексу України та з дотриманням нормативних  та законодавчих актів з лісового господарства.

    Однією із задач лісогосподарських підприємств області є забезпечення громадян новорічними ялинками. Для цього на спеціально відведених ділянках створюються новорічні плантації головною породою яких є сосна кримська, які через 7-12 років підлягають вирубуванню. При посадці таких плантацій висаджується до 8,0 тис. штук сіянців сосни кримської, які впродовж 7-12 років потребують проведення лісогосподарських заходів, а саме: прополка та культивація протягом вегетаційного періоду, доповнення загиблих сіянців, обробіток від шкідників та хвороб, проведення протипожежних заходів. Цей процес поточний і ніякої шкоди не наносить довкіллю так, як ці заходи являються плановими.

    На сьогодні в лісогосподарських підприємствах області налічується 94 га плантацій, на яких росте 355 тис. шт. новорічних ялинок (сосна кримська та сосна звичайна). В 2018 – 2020 роках створено 19,7 га плантацій новорічних ялинок.

    Для підтвердження легальності заготівлі новорічних ялинок і правомірності їх реалізації лісогосподарські підприємства проводять маркування новорічних ялинок.

    Активізовано роботу з роздрібної торгівлі ялинками на 25 майданчиках, а саме: 4 майданчики на територіях центральних садиб лісогосподарських підприємств, 17 майданчиків на територіях лісництв державних підприємств, 4 торгівельних майданчики на ринках міст.

    Створені гарячі телефонні лінії при обласному управлінні та в кожному лісогосподарському підприємстві.

    Детальніше про те, де придбати новорічні дерева можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії» в облуправлінні (0612) 960845.

    В зимовий час соснові насадження особливо ретельно охороняються.

    З метою проведення організаційних заходів Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства виданий наказ від 03.11.2020 № 74 «Про посилення охорони хвойних насаджень від незаконних рубок в новорічно-різдвяний період 2021 року».

    Крім цього з метою впорядкування реалізації новорічних ялинок і запобіганню незаконній вирубці шпилькових насаджень Запорізькою обласною державною адміністрацією підготовлено розпорядження від 17.11.2020 № 518 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони шпилькових насаджень у передноворічний період 2021 року»

ДО УВАГИ!

    За незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев віком до 41 року розмір шкоди складає 172,97 грн, а в грудні-січні розмір шкоди збільшується у 3 рази, мінімальний розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром до 10 сантиметрів складатиме 518 грн. 91 коп.

    На територіях природно-заповідного фонду за незаконне вирубування, видалення або пошкодження до ступеня припинення росту молодих хвойних та вічнозелених дерев (віком до 41 року) розмір шкоди складає 93,0 грн, а в грудні - січні розмір відшкодування обчислюється за цією таксою, збільшеною у три рази  складатиме 279,0 грн.

    Розрахунок розміру збитків залежить від діаметру незаконно зрубаної ялинки.

    Знищення або пошкодження лісових насаджень тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме від 510 до 1020 гривень.

    Тобто за 1 незаконно зрубану ялинку браконьєру доведеться заплатити мінімум 1028,91 грн.