м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець провів онлайн-зустріч із громадськістю та ЗМІ щодо роботи Агентства у 2020 році

Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець провів онлайн-зустріч із громадськістю та ЗМІ щодо роботи Агентства у 2020 році

11 березня 2021 року Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець провів онлайн-зустріч із громадськістю та ЗМІ щодо роботи Агентства у 2020 році і розповів про плани на поточний рік

Детально з публічним звітом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/.../1gnksEnP3cbw5_G.../view

Головні тези публічного звіту:

- підготовка до проведення національної інвентаризації лісів. Ми внесли зміни до Лісового кодексу України і підготували Порядок проведення робіт, який зараз знаходиться на розгляді в Кабінет Міністрів України. Тепер очікуємо його ухвалення, а поки, зі свого боку, напрацьовуємо подальші організаційні кроки, необхідні для початку збору показників НІЛ.

- державна програма розвитку лісового господарства «Ліси України – 2030». Завершили розробку проєкту і подали на розгляд у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

- оцінка впливу на довкілля. Процедуру ОВД для підприємств лісового господарства будуть проводити наукові та освітні заклади лісівничого профілю, які мають відповідних фахівців і провели відповідний тренінг-навчання у цьому зв’язку.

- концепція розвитку мисливського господарства. Зараз ми працюємо над визначенням пріоритетів галузевої політики на найближчий період, як було запропоновано Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

- адаптація лісів до змін клімату. Сьогодні науково-дослідний інститут Держлісагентства розробляє Стратегію, яка буде представлена у липні 2021 року.

У 2020 зроблені суттєві кроки щодо застосування інноваційних підходів у лісогосподарському виробництві, зокрема у таких напрямках:

Описание: ▪️впровадження передових методів лісокультурного виробництва

Описание: ▪️оцінка ресурсного потенціалу лісів

Описание: ▪️функціонування єдиної автоматизованої системи обліку заготовленої деревини, яка дозволяє органам влади у будь-який момент часу отримувати інформацію щодо балансу заготовленої та реалізованої деревини в розрізі постійних лісокористувачів.

Розпочато розробку програмних продуктів: «Лісорубний квиток», автоматизована система «Пожежі», GPS моніторинг лісових машин.

Звичайно, одним із головних напрямків у 2021 році є реформування лісової галузі. Так, існують різні думки, але сьогодні Держлісагентство технічно готове до реформування. В Києві постійно проходять наради із представниками регіональних відділень, аби максимально всіх почути і зробити правильні кроки.