м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

14 квітня відбулися навчання щодо готовності до дій в умовах виникнення пожеж в лісових масивах та природних екосистемах

14 квітня відбулися навчання щодо готовності до дій в умовах виникнення пожеж в лісових масивах та природних екосистемах

Навчання відбувались під керівництвом першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Володимира Шустова за участі представників структурних підрозділів облдержадміністрації, рятувальників ДСНС, працівників Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Національної поліції в Запорізької області, Національної гвардії та ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Відповідно до тактичного задуму у лісовому масиві виникла пожежа. Співробітники Крутоярівського лісництва державного підприємства «Запорізького лісомисливського господарства» виявили осередок загоряння на території лісогосподарства і негайно повідомили керівництво та пожежно-рятувальну службу.

Першими на місце події прибула державна лісова охорона для створення мінералізованих смуг трактором МТЗ з плугом.

На допомогу державній лісовій охороні прибувають перші підрозділи ДСНС. Згідно з легендою навчань, під дією сильного вітру пожежа інтенсивно розповсюджується у напрямок хвойного кварталу та населеного пункту. Керівник гасіння пожежі приймає рішення про залучення додаткових сил та засобів для припинення розповсюдження вогню та гасіння пожежі відповідно до вирішального напрямку. Для ефективного використання сил та засобів, автоцистерни розподіляються вздовж фронту пожежі та виконують оперативне розгортання з подачею стволів СПРК.

Для забезпечення просування пожежно-рятувальної техніки, а також створення протипожежних розривів на шляху просування полум’я застосовуються ручний механізований інструмент на аварійно-рятувальному автомобілі легкого типу САРМ-Л.

Гасіння пожежі у лісі не завжди можливе за допомогою пожежної техніки, оскільки можливість проїзду обмежена, також на заваді стає велика відстань до кромки пожежі (більше 100 метрів), тому для ефективного гасіння низової пожежі в лісі, особовий склад відпрацював використання ранцевих вогнегасників.

Одночасно з ліквідацією пожежі рятувальники ДСНС спільно із Долинською ОТГ провели евакуацію жителів, чиї приватні домоволодіння перебували в осередку умовної загрози.

З метою координації дій на місці пожежі було створено пересувний пункт управління.

Для проведення оперативної розвідки пожежі, огляду та відеофіксації підрозділи ДСНС застосували квадрокоптер.

Завдяки спільним зусиллям всіх учасників навчань умовну лісову пожежу вдалося вчасно ліквідувати та не допустити розповсюдження вогню на населений пункт.

Загалом, участь у навчаннях взяли: від ГУ ДСНС 27 одиниць техніки, 90 чоловік особового складу; 3 одиниці техніки та 8 співробітників від Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, 1 одиниця техніки та 12 чоловік особового складу від Національної гвардії, 2 одиниці техніки та 6 співробітників від ГУ НП в Запорізькій області.